Lenovo ThinkBook 14 20RV Laptop : Intel Core i3-10th Gen|4GB|1TB|14"FHD|DOS
Part No:
20RV00BMIH
Condition
Open Box
Specifications
* Intel Core i3-10th Gen | 10110U @ 2.1Ghz
* 4 GB RAM | 1 TB SATA Hard Disk
* 14 Inch Full HD Display Screen
* DOS Operating system
* 4 GB RAM | 1 TB SATA Hard Disk
* 14 Inch Full HD Display Screen
* DOS Operating system
Delivery Charges
₹100
Free Delivery PAN India
Warranty
Manufacturer Warranty till 21/06/2021
Original Price
₹ 45999
100% Off
@ ₹ 0 ( 0 + 0 GST)
₹ 0.00
Product not available
Bulk Pricing
Product Description
Designed for those on the go, the ThinkBook 14" is only 0.7" thin so it's easy to slip it into a backpack or under your arm.This 14" business laptop enables you to tackle any task, anywhere.The 14” display is edged with narrow bezels, meaning a screen-to-body ratio of 80% and less distractions for you.
Product Condition
| Condition | Open Box |
Typically, open-box items are goods returned by customers, inspected by the retailer, found to be in working order, and re-sold at a discount, rather than returned to the manufacturer the open-box products sold at Best Buy come with a complete manufacturer warranty as a new one.
Product Specification
General
Technical Information
Operating System
Display Features
Processor And Memory Features
Connectivity
Port And Slot Features
Power Features
Dimensions
Sales package
| Brand | Lenovo |
| Series | ThinkBook 14 |
| Color | Mineral Grey |
| Model No | 14 (20RV) |
| Web Camera | Yes |
| Optical Drive | No |
| Battery Type | Li-Polymer |
| Number of Cells | 3 |
| Operating system | DOS |
| Display Size | 14 Inches (35.56 cm) |
| Display Type | LED |
| Screen Panel | Full HD LED Anti-glare TN Display |
| Display Resolution Maximum | 1920 x 1080 Pixels |
| Resolution | 720p HD |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Model | i3-10110U |
| PROCESSOR GENERATION | 10th Generation |
| Speed | 2.1 Ghz |
| Cache | 4MB |
| Primary Hard Disk | 1TB |
| Hard Disk type | SATA |
| Hard Disk Speed | 5400 RPM |
| System Ram | 4GB |
| RAM Slots | 1 |
| Ram type and Speed | DDR4 And 2666 Mhz Speed |
| Graphics | Intel UHD |
| Keyboard | Standard Notebook Keyboard |
| Pointing Device | Touchpad with multi-touch gesture support |
| Speaker | Stereo Speakers |
| Sound | Dolby Audio |
| Internal Mic | Microphone jack Available |
| Bluetooth | 5.0 verion Available |
| Audio jack | Yes |
| USB Port | Yes |
| HDMI Port | Yes |
| RJ45 Port (Lan Port) | Yes |
| Wireless Lan | 802.11 a/b/g/n/ac |
| Power supplies | 65 W AC Adapter W |
| Weight | 1.5 Kg |
| Dimensions | 326 x 230 x 17.9 mm (W*H*D) |
| Sales Package | Adapter with power cable, Laptop, User Guide, Warranty details |