HP All-in-One Desktop : Intel Celeron Processor|4GB|1TB|21.5"FHD|Win 10H
Part No:
22-df0201in
Condition
New
Specifications
* Intel Celeron Processor @ 2.00 GHz
* 4 GB RAM | 1 TB SATA Hard Disk
* 21.5 Inch Full HD Display Screen
* Windows 10 Home Operating System
* 4 GB RAM | 1 TB SATA Hard Disk
* 21.5 Inch Full HD Display Screen
* Windows 10 Home Operating System
Delivery Charges
₹100
Free Delivery PAN India
Warranty
12
Months Warranty from Manufacturer@ ₹ 0 ( 0 + 0 GST)
₹ 1.00
Product not available
Bulk Pricing
Product Description
The HP All-in-One PC blends the power of a desktop with the beauty of a slim, three-sided borderless display for one dependable device designed to grow with you. With easy upgrades in three simple steps, you can feel confident your tech will stay up-to-date.Looking for a powerful All-in-One PC that can easily grow with you Keeping technology up-to-date has never been simpler. Designed with a panel you can remove in three simple steps, easily upgrade your hardware to ensure you always have the power to get things done.Tackle your busiest days with the performance of a reliable processor. Save more of what you love with abundant storage for all your photos, videos and documents.Conveniently placed ports help keep cords out of the way, so your space feels clean and uncluttered. A three-sided micro-edge display lets you see more of your screen with a pop-up privacy camera that tucks safely away when not in-use.
Product Condition
| Condition | New |
new
Product Specification
General
Technical Information
Processor And Memory Features
Operating System
Display Features
Connectivity
Port And Slot Features
OTHERS
| Brand | HP |
| Model | 22-df0201in |
| Form Factor | All-in-One |
| Camera Resolution | 720p |
| Processor Brand | Intel Celeron Processor |
| Number of cores | 2 |
| Speed | 2.00 GHz |
| Cache | 4 MB |
| Type of Graphics (onboard / Dedicated) | Intel UHD Graphics 600 |
| System Ram | 4GB |
| Primary Hard Disk | 1TB |
| Hard Disk Type | SATA |
| Hard Disk Speed | 7200 RPM |
| Operating System | Windows 10 Home |
| Screen Size | 21.5 Inch |
| Screen Panel | IPS | Three-Sided Micro-Edge | Anti-Glare | 250 nits |
| Keyboard | Standard Keyboard |
| Pointer Device | TouchPad |
| Speaker | Yes |
| Sound | Yes |
| Internal Mic | Yes |
| Bluetooth | Bluetooth 4.2 combo |
| USB Port | 2 SuperSpeed USB Type-A 5Gbps signaling rate | 2 USB 2.0 Type-A |
| Slots | 2 M.2 (1 for SSD|1 for WLAN) |
| Wireless Lan | Realtek 802.11a/b/g/n/ac (1x1) Wi-Fi |
| Max Turbo Speed | 2.90 GHz |
| Ram Type and Speed | DDR4-2400 MHz (1 x 4 GB) |
| Screen Type | FHD |
| Screen Resolution | 1920 x 1080 |
| Camera | HD |
| Audio Jack | Yes |