HP Pavilion x360 14-dw1036TU Convertible Laptop : Intel Core i3-11th Gen|8GB|256GB|14"FHD|Win 10H
Part No:
2R2H3PA
Condition
New
Specifications
* Intel Core i3-11th Gen | 1115G4 @ 4.10 GHz
* 8 GB RAM | 256 GB SSD Hard Disk
* 14 Inch Full HD Display Screen
* Windows 10Home Operating System
* 8 GB RAM | 256 GB SSD Hard Disk
* 14 Inch Full HD Display Screen
* Windows 10Home Operating System
Delivery Charges
₹100
Free Delivery PAN India
Warranty
12
Months Warranty from Manufacturer@ ₹ 0 ( 0 + 0 GST)
₹ 1.00
Product not available
Bulk Pricing
Product Description
| SKU | 2R2H3PA |
Take on everything life throws your way with a laptop that can keep up. Multitasking feels easy and fast with a high performance Intel processor and technology to get things done.Made for a marathon. With advanced wireless technology, long-lasting battery life and HP Fast Charge, you’ll always power through.Your photos and videos fill more of the screen with a 3-sided micro-edge display and true-to-life resolution. Experience rich authentic sound with dual top-firing speakers and HP Audio Boost with Audio by B&O.
Product Condition
| Condition | New |
new
Product Specification
General
Processor And Memory Features
Operating System
Display Features
Technical Information
Connectivity
Port And Slot Features
OTHERS
| Brand | HP |
| Series | Pavilion x360 Convertible |
| Model | 14-dw1036TU |
| Part Number | 2R2H3PA |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Generation | 11th Generation |
| Number of cores | 2 cores |
| Max turbo speed | 4.10 GHz |
| Primary Hard Disk | 256 GB |
| Hard Disk Type | PCIe NVMe M.2 SSD |
| Operating System | Windows 10 Home |
| Screen Size | 14 Inch |
| Screen Panel | multitouch-enabled, IPS, edge-to-edge glass, micro-edge, 250 nits, 45% NTSC |
| Web Camera | HD camera |
| Camera Resolution | 720p |
| Keyboard | Full-size, backlit, natural silver keyboard |
| Pointer Device | HP Imagepad with multi-touch gesture support; Precision Touchpad Support |
| Sound | HP Audio Boost |
| Internal Mic | Yes |
| Bluetooth | Bluetooth 5 |
| USB Ports | 1 SuperSpeed USB Type-C 10Gbps signaling rate (USB Power Delivery, DisplayPort 1.4, HP Sleep and Charge) | 2 SuperSpeed USB Type-A 5Gbps signaling rate |
| HDMI Port | 1 HDMI 2.0 |
| Slots | 1 multi-format SD media card reader |
| Processor Model No | i3-1115G4 |
| Cache | 6 MB |
| Type of Graphics (Onboard / Dedicated) | Intel UHD Graphics |
| System RAM | 8 GB |
| Ram Type and Speed | DDR4-3200 |
| Screen Type | Full HD |
| Screen Resolution | 1920 x 1080 |
| Speaker | Dual speakers |
| Audio Jack | Yes |
| Wireless Lan | Intel Wi-Fi 6 AX201 (2x2) |