HP 14s- er0502TU Laptop : Intel Core i3-10th Gen|8GB|512GB|14"FHD|Win 10H
Part No:
49J03PA
Condition
New
Specifications
* Intel Core i3-10th Gen | 1005G1 @ 1.2 GHz
* 8 GB RAM | 512 GB SSD Hard Disk
* 14 Inch Full HD Display Screen | BackLit Keyboard
* Windows 10Home Operating System
* 8 GB RAM | 512 GB SSD Hard Disk
* 14 Inch Full HD Display Screen | BackLit Keyboard
* Windows 10Home Operating System
Delivery Charges
₹100
Free Delivery PAN India
Warranty
12
Months Warranty from Manufacturer@ ₹ 0 ( 0 + 0 GST)
₹ 1.00
Product not available
Bulk Pricing
Product Description
HP 14s-ER0502TU (49J03PA) Core i3 10th Gen Windows 10 Home Laptop online. It is equipped with 8GB DDR4 SDRAM which makes sure you can multitask between different tabs providing you with super-fast responsiveness. The Intel UHD Graphics gives you a delightful gaming experience. It may get difficult sometimes to keep all data safe for current or future use stored due to average storage capacities. So, this laptop comes with a serious storage capacity of 512GB M.2 PCIe NVMe SSD to make it more efficient and productive which lets you store your important official data and videos.
Product Condition
| Condition | New |
new
Product Specification
General
Processor And Memory Features
Operating System
Display Features
Technical Information
Connectivity
Port And Slot Features
OTHERS
| Brand | HP |
| Model | 14s- er0502TU |
| Part Number | 49J03PA |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Generation | 10th Generation |
| Speed | 1.2 GHz |
| Cache | 4 MB |
| System RAM | 8 GB |
| Primary Hard Disk | 512 GB |
| Hard Disk Type | PCIe NVMe M.2 SSD |
| Operating System | Windows 10 Home |
| Screen Size | 14 Inch |
| Screen Panel | IPS, BrightView, micro-edge, WLED-backlit, 250 nits |
| Web Camera | HD camera |
| Camera Resolution | 720p |
| Keyboard | Full-size, backlit island-style, natural silver keyboard |
| Pointer Device | Touchpad with multi-touch gesture support |
| Speaker | Dual speakers |
| Sound | Yes |
| Bluetooth | Bluetooth 5 |
| USB Ports | 1 SuperSpeed USB Type-C 5Gbps signaling rate | 2 SuperSpeed USB Type-A 5Gbps signaling rate |
| HDMI Port | 1 HDMI 1.4b |
| Wireless Lan | Intel XMM 7360 LTE-Advanced Cat 9 | Intel Wi-Fi 6 AX 201 (2x2) |
| Processor Model No | i3-1005G1 |
| Number of cores | 2 cores |
| Max Turbo Speed | 3.4 GHz |
| Type of Graphics (onboard / Dedicated) | Intel UHD Graphics |
| Ram Type and Speed | DDR4-2666 |
| Screen Type | Full HD |
| Screen Resolution | 1920 x 1080 |
| Internal Mic | Yes |
| Audio Jack | Yes |
| Slots | 1 multi-format SD media card reader |