HP Zbook 15 G5 Mobile Workstation Laptop : Intel Core i7-8th Gen|16GB|512GB|4GB GC|15.6" FHD|Win 10Pro
Part No:
5FE10UC
Condition
New
Specifications
* Intel Core i7-8th Gen | 8850H @ 2.60 GHz
* 16GB RAM | 512GB Hard Disk | 4GB Graphics
* 15.6 Full HD Display Screen
* Win 10Pro Operating System
* 16GB RAM | 512GB Hard Disk | 4GB Graphics
* 15.6 Full HD Display Screen
* Win 10Pro Operating System
Delivery Charges
₹100
Free Delivery PAN India
Warranty
36
Months Warranty from Manufacturer@ ₹ 0 ( 0 + 0 GST)
₹ 0.00
Product not available
Bulk Pricing
Product Description
| SKU | 5FE10UC |
Our powerhouse ZBook thrives with heavy workloads from rendering to engineering to simulation. With room to grow, it's the only machine you'll ever need.Get blazing-fast performance with the heaviest multi-app workloads. Boost your speed on single and multi-threaded apps with the high-performance multi-core Intel processor. Through it all, our cutting-edge thermal design keeps everything cool and quiet.
Product Condition
| Condition | New |
New
Product Specification
General
Processor And Memory Features
Operating System
Display Features
Technical Information
Connectivity
Port And Slot Features
OTHERS
| Brand | HP |
| Series | Zbook 15 |
| Model | G5 |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Generation | 8th Generation |
| Number of cores | 6 |
| Speed | 2.60 GHz |
| Cache | 9 MB |
| Graphics Capacity | 4GB |
| System RAM | 16GB |
| Primary Hard Disk | 512GB |
| Hard Disk Type | SSD |
| Operating System | Win 10Pro |
| Screen Size | 15.6 Inch |
| Web Camera | HD Camera |
| Camera Resolution | 720p |
| Keyboard | HP Collaboration Keyboard, full-size, spill-resistant, backlit, with drain and DuraKeys |
| Pointer Device | Multi-touch gestures and taps enabled |
| Sound | Yes |
| Internal Mic | Yes |
| Bluetooth | Bluetooth 5.0 |
| USB Ports | 1 USB 3.0 | 1 USB 3.0 (charging) | 1 USB 3.0 | 2 USB 3.1 Type-C Thunderbolt 3 (DisplayPort1.3) |
| HDMI Port | 1 HDMI 2.0 |
| RJ45 Port (Lan Port) | Yes |
| Wireless Lan | Intel Dual Band Wireless-AC 9560 802.11ac (2x2) |
| Processor Model No | i7-8850H |
| Max Turbo Speed | 4.30 GHz |
| Type of Graphics (onboard / Dedicated) | Nvidia Quadro P1000 |
| Screen Type | Full HD |
| Screen Resolution | 1920 x 1080 |
| Speaker | Dual stereo speakers |
| Audio Jack | Yes |