New
Lenovo Legion 5i Laptop: i7-10th Gen|16GB|1TB+256GB SSD|4GB-GC|15.6"FHD|Win10H MS Office H&S
Part No:
82AU0072IN
Condition
New
Specifications
* Intel Core i7-10th Gen | 10750H @ 2.60 GHz GHz
* 16GB DDR4 RAM | 1 TB +256 GB SSD Hard Disk
* 15.6 Inches FHD Display Screen
* Win 10 Home Operating system MS Office 2019 H&S
* 16GB DDR4 RAM | 1 TB +256 GB SSD Hard Disk
* 15.6 Inches FHD Display Screen
* Win 10 Home Operating system MS Office 2019 H&S
Delivery Charges
₹100
Free Delivery PAN India
Warranty
12
Months Warranty from Manufacturer12
Months Accidental Damage Protection@ ₹ 0 ( 0 + 0 GST)
₹ 0.00
Product not available
Bulk Pricing
Product Description
| SKU | 82AU0072IN |
Unmatched gaming performance meets uncompromised engineering. Offering a plethora of performance options for any gamer in a clean, minimalist design, the Legion 5i pairs the latest 10th Generation Intel Core H-Series Processors, up to NVIDIA GeForce RTX Graphics, 2933MHz DDR4 Memory, M.2 NVMe PCIe SSD Storage all thermally tuned via Legion Coldfront 2.0. Further the Legion 5i
Product Condition
| Condition | New |
NEW BOX
Product Specification
General
Processor And Memory Features
Operating System
Display Features
Connectivity
Port And Slot Features
OTHERS
| Brand | Lenovo |
| Series | Legion |
| Model | 5i |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Generation | 10th Generation |
| No of Cores | 6 |
| Speed | 2.60 GHz |
| Max turbo speed | 5 GHz |
| Cache | 12 MB |
| Type of Graphics (onboard / Dedicated) | NVIDIA GEFORCE GrTX 1650Ti |
| Graphics Capacity | 4GB GDDR6 |
| System RAM | 16GB |
| Primary Hard Disk | 1TB |
| Secondary Hard Disk | 256GB |
| Hard Disk type | SSD |
| Operating System | Win 10 Home MS Office 2019 H&S |
| Screen Size | 15.6 Inches |
| Screen type | Full HD |
| Keyboard | White backlight Keyboard |
| Numeric Pad | Yes |
| Pointer Device | ClickPad |
| Sound | Dolby Atmos |
| Bluetooth | Bluetooth 5.0 |
| USB Ports | USB-A 3.1 Gen 1 (always on) | 3 x USB-A 3.1 Gen 1 | |
| HDMI Port | HDMI 2.0 |
| RJ45 Port (Lan Port) | RJ45 ethernet |
| Wireless Lan | WiFi 6 802.11AX (2 x 2) |
| Processor Model No | i7-10750H |
| Screen Resolution | 1920 x 1080 |
| Speaker | 2 x 2W Harman Kardon speaker |
| Internal Mic | Yes |
| Audio Jack | Yes |