HP Spectre x360 13-AW0188TU Laptop : Intel Core i7-10th|16GB|1TB|13.3" 4K UHD|Win 10Pro
Part No:
9EK77PA
Condition
New
Specifications
* Intel Core i7-10th Gen | 1065G7 @ 1.30 GHz
* 16 GB RAM | 1TB Hard Disk
* 13.3 Inch 4K UHD Display Screen
* Windows 10Pro Operation System
* 16 GB RAM | 1TB Hard Disk
* 13.3 Inch 4K UHD Display Screen
* Windows 10Pro Operation System
Delivery Charges
₹100
Free Delivery PAN India
Warranty
12
Months Warranty from Manufacturer@ ₹ 0 ( 0 + 0 GST)
₹ 0.00
Product not available
Bulk Pricing
Product Description
| SKU | 9EK77PA |
Ensure your efficiency levels are on point with the HP Spectre x360 13-aw0188tu Laptop which blends together functionality with style packing in a sleek look with efficient performance. The Windows 10 operating system and powerful Processor helps you perform your regular activities along with fun games. It has a powerful storage capacity and efficient RAM which lets you store a huge amount of important data and enjoy lag free operation respectively. The 13.3-inch AMOLED display allows you to enjoy watching videos and playing games a more enjoyable experience. This stylish, light weight laptop is extremely convenient choice for modern tech oriented people.
Product Condition
| Condition | New |
new
Product Specification
General
Processor And Memory Features
Operating System
Display Features
Technical Information
Connectivity
Port And Slot Features
Additional Information
OTHERS
| Brand | HP |
| Series | Spectre x360 |
| Model | 13-AW0188TU |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Generation | 10th Generation |
| Number of cores | 4 |
| Speed | 1.30 GHz |
| Cache | 8 MB |
| System RAM | 16 GB |
| Primary Hard Disk | 1 TB |
| Hard Disk Type | PCIe NVMe M.2 SSD |
| Operating system | Windows 10 Pro |
| Screen Size | 13.3 Inch |
| Touch Screen | AMOLED multitouch-enabled edge-to-edge glass with anti-reflection Corning Gorilla Glass NBT |
| Web Camera | HP TrueVision HD IR Camera with integrated dual array digital microphone |
| Keyboard | Full-size island-style poseidon blue backlit keyboard |
| Pointer Device | HP Imagepad with multi-touch gesture support; Precision Touchpad Support |
| Sound | HP Audio Boost 2.0 |
| Internal Mic | Yes |
| Bluetooth | Bluetooth 5 |
| Audio jack | Yes |
| USB Ports | 2 USB 3.1 Gen 2 Type-C with Thunderbolt 3 | 1 USB 3.1 Gen 1 Type-A |
| Wireless Lan | Intel Wi-Fi 6 AX 201 (2x2) |
| Additional Features | Pre-installed software Alexa; Express VPN |
| Processor Model No | i7-1065G7 |
| Max Turbo Speed | 3.90 GHz |
| Type of Graphics (onboard / Dedicated) | Intel Iris Plus Graphics |
| Ram Type and Speed | LPDDR4-3200 |
| Screen Type | 4K UHD |
| Screen Resolution | 3840 x 2160 |
| Speaker | Dual speakers |