Samsung M31 Mobile|6GB RAM|64GB ROM|Android OS
Part No:
B07HGGYWL6
Condition
New
Specifications
* Samsung Galaxy M31 Mobile
* 6.4 FHD+ Screen
* Rear Camera : 64.0 MP + 8.0 MP + 5.0 MP + 5.0 MP
* Front Camera : 32.0 MP
* 6.4 FHD+ Screen
* Rear Camera : 64.0 MP + 8.0 MP + 5.0 MP + 5.0 MP
* Front Camera : 32.0 MP
Delivery Charges
₹100
Free Delivery PAN India
Warranty
12
Months Warranty from Manufacturer@ ₹ 0 ( 0 + 0 GST)
₹ 0.00
Product not available
Bulk Pricing
Product Description
| SKU | B07HGGYWL6 |
With 64MP Ultra-High Resolution ISOCELL Bright GW1 Sensor.With an unmatched 6000mAh Battery and 15W Type-C Fast Charging.With 16.21cm(6.4”) sAMOLED FHD+ Infinity U Display.With powerful Samsung Exynos 9611 SoC.Your all-access pass to the world of fun and entertainment.Secure your phone in a jiffy with Fast Face Unlock and Fingerprint Scanner.Keep yourself updated with Android 10 and One UI 2.0.
Product Condition
| Condition | New |
New
Product Specification
General
Technical Information
Display Features
Processor And Memory Features
Connectivity
Operating System
Power Features
OTHERS
| Brand | Samsung |
| Model No | SM-M315FZBDINS |
| Screen Size | 6.4 Inch |
| Memory Suppotrs | RAM : 6GB | ROM : 64GB |
| Bluetooth | Bluetooth v5.0 (LE up to 2 Mbps) |
| OS | Android |
| Battery Capacity | 6000mAh |
| processor Speed | 2.3GHz | 1.7GHz |
| Screen Type | FHD+ |
| Screen Resolution | 2340 x 1080 |
| Camera | Rear Camera - Resolution : 64.0 MP + 8.0 MP + 5.0 MP + 5.0 MP | Front Camera - Resolution : 32.0 MP |
| USB Interface | USB Type-C |
| USB Version | USB 2.0 |
| Earjack | 3.5mm Stereo |
| Wi-Fi | 802.11 a/b/g/n/ac 2.4+5GHz |