HP 14s-cf3074TU Laptop : Intel Core i3-10th Gen|8GB|256GB|14" HD|Win 10H & MS Office
Part No:
B08G24RGKS
Condition
New
Specifications
* Intel Core i3-10th Gen | 1005G1 @ 1.20 GHz
* 8 GB Ram | 256GB SSD Hard Disk
* 14 Inch HD Display Screen
* Win 10 Home & MS Office Operating System
* 8 GB Ram | 256GB SSD Hard Disk
* 14 Inch HD Display Screen
* Win 10 Home & MS Office Operating System
Delivery Charges
₹100
Free Delivery PAN India
Warranty
12
Months Warranty from WorthIT@ ₹ 0 ( 0 + 0 GST)
₹ 0.00
Product not available
Bulk Pricing
Product Description
| SKU | B08G24RGKS |
This slim, ultra-portable laptop delivers reliable performance, and makes it easy to stay social, productive, and connected to what matters with a long-lasting battery life. The micro-edge display gives you lots to look at with more screen in a smaller frame.
Product Condition
| Condition | New |
New
Product Specification
General
Processor And Memory Features
Operating System
Display Features
Technical Information
Connectivity
Port And Slot Features
OTHERS
| Brand | HP |
| Model | 14s-cf3074TU |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Generation | 10th Generation |
| Number of cores | 2 |
| Speed | 1.20 GHz |
| Cache | 4 MB |
| Type of Graphics (onboard / Dedicated) | Intel UHD Graphics |
| System RAM | 8GB |
| Primary Hard Disk | 256GB |
| Hard Disk Type | SSD |
| Operating System | Win 10 Home & MS Office |
| Screen Size | 14 Inch |
| Web Camera | HD Camera |
| Camera Resolution | 720p |
| Keyboard | Standard Notebook Keyboard |
| Pointer Device | Touchpad with Multi-Touch Gestures Enabled |
| Speaker | Dual Speakers |
| Sound | Yes |
| Internal Mic | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Audio jack | Yes |
| USB Ports | 2 X USB 3.0 slots |
| Wireless Lan | 802.11 a/b/g/n/ac |
| Processor Model No | i3-1005G1 |
| Max Turbo Speed | 3.40 GHz |
| Screen Type | HD |
| Screen Resolution | 1366 x 768 Pixels |