ASUS ROG Zephyrus G14 Laptop : AMD Ryzen 5|8GB|512GB|14" FHD|WIN 10Home|Moonlight White
Part No:
GA401II-BM129TS
Condition
New
Specifications
* AMD Ryzen 5 | 4600HS @ 3.0 GHz
* 8 GB RAM | 512 GB SSD Hard Disk
* 14 Inch FHD Display Screen
* Windows 10 Home Operating system
* 8 GB RAM | 512 GB SSD Hard Disk
* 14 Inch FHD Display Screen
* Windows 10 Home Operating system
Delivery Charges
₹100
Free Delivery PAN India
Warranty
12
Months Warranty from Manufacturer@ ₹ 0 ( 0 + 0 GST)
₹ 0.00
Product not available
Bulk Pricing
Product Description
| SKU | GA401II-BM129TS |
ASUS ROG Zephyrus G14 Gaming Laptop: Enjoy everyday gaming with this ASUS notebook PC. The AMD Ryzen 5 processor and 8GB of RAM let you run graphics-heavy games smoothly, while the potent NVIDIA GeForce RTX 1650 graphics produce high-quality visuals on the 14-inch Full HD display. This ASUS notebook PC has 512 SSD that shortens load times and offers ample storage.
Product Condition
| Condition | New |
New
Product Specification
General
Processor And Memory Features
Operating System
Display Features
Connectivity
Port And Slot Features
OTHERS
| Brand | Asus |
| Series | ROG Zephyrus G1 |
| Model | GA401II-BM129TS |
| Color | Moonlight White |
| Processor Brand | AMD Ryzen 5 |
| Number of cores | 6 |
| Speed | 3.0 GHz |
| Cache | 8MB |
| Type of Graphics (onboard / Dedicated) | NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti |
| Graphics Capacity | 4 GB |
| System RAM | 8GB |
| Max RAM Support | 24GB |
| Primary Hard Disk | 512GB |
| Operating System | Windows 10 Home |
| Screen Size | 14 Inch |
| Screen Panel | Anti-glare |
| Screen resolution | 1920 x 1080 |
| Keyboard | Backlit Chiclet Keyboard |
| Numeric Pad | Yes |
| Pointer Device | TouchPad |
| Speaker | 2x 0.7W tweeter |
| Sound | Smart Amp | Dolby Atmos Software |
| Internal Mic | Built-in array microphone |
| Bluetooth | Bluetooth 5.0 (Dual band) 2*2 |
| USB Ports | 1x USB 3.2 Gen 2 Type-C | 2x USB 3.2 Gen 1 Type-A |
| HDMI Port | 1x HDMI 2.0b |
| Wireless Lan | Wi-Fi 6(Gig+)(802.11ax) |
| Processor Model No | 4600HS |
| max turbo speed | 4.0 GHz |
| screen type | Full HD |
| Audio Jack | 3.5mm combo audio jack |