Dell OptiPlex 5080 Tower Desktop CPU : Intel Core i5-10th Gen|4GB|1TB|DVD|Ubuntu
Part No:
i5UNDVDRW3-n003o5080mtin8
Condition
New
Specifications
* Intel Core i5 - 10th Gen | 10500 @ 3.10 GHz
* 4 GB RAM | 1TB HDD | DVD
* Ubuntu Operating System.
* 4 GB RAM | 1TB HDD | DVD
* Ubuntu Operating System.
Delivery Charges
₹100
Free Delivery PAN India
Warranty
36
Months Warranty from Manufacturer@ ₹ 0 ( 0 + 0 GST)
₹ 0.00
Product not available
Bulk Pricing
Product Description
| SKU | i5UNDVDRW3-n003o5080mtin8 |
Flexible configurations: Embrace new productivity features at the same affordable price you’ve come to expect. With multiple form factors, you’ll find aSimple to maintain: Easier day-to-day access to swappable or replaceable parts without the need to remove the front bezel.desktop that works perfectly within your workspace.Stay Cool: Utilizing the new shift venting pattern, the 5080 maximizes air intake to keep your system temperature down.Dell Technologies Unified Workspace is transforming the employee experience and ensuring IT has proactive, predictive and automated solutions to deliver on the promise of a modern workday, while simplifying their ability to deploy, secure, manage and support their environment.
Product Condition
| Condition | New |
New Box
Product Specification
General
Processor And Memory Features
Operating System
Technical Information
Port And Slot Features
OTHERS
| Brand | Dell |
| Series | OptiPlex |
| Model | 5080 |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Generation | 10th Generatio |
| Number of cores | 6 |
| Speed | 3.10 GHz |
| Type of Graphics (onboard / Dedicated) | Intel UHD Graphics 630 |
| System RAM | 4GB |
| Primary Hard Disk | 1TB |
| Operating System | Ubuntu |
| Optical Drive | Yes |
| USB Ports | 4 USB 2.0 Ports (1 with Smart Power on) | 5 USB 3.2 Gen 1 Type-A Ports | 1 USB 3.2 Gen 2 Type-C Port |
| RJ45 Port (Lan Port) | RJ-45 Port |
| Display Port | Displayport 1.4 Ports (2) |
| Processor Model No | i5-10500 |
| Max Turbo Speed | 4.50 GHz |
| Audio Jack | Universal Audio Jack |