Mi 4X L55M5-5XIN 55 Inch 4K Ultra HD Android Smart LED TV
Part No:
L55M5-5XIN
Condition
New
Specifications
* Mi 4X PRO L55M5-5XIN 55 Inch 4K Ultra HD Display
* Resolution: 3840 x 2160 | Refresh Rate: 60Hz
* Connectivity: 3 HDMI ports | 2 No of USB Port
* Resolution: 3840 x 2160 | Refresh Rate: 60Hz
* Connectivity: 3 HDMI ports | 2 No of USB Port
Delivery Charges
₹100
Free Delivery PAN India
Warranty
12
Months Warranty from Manufacturer@ ₹ 0 ( 0 + 0 GST)
₹ 0.00
Product not available
Bulk Pricing
Product Description
The Mi LED TV 4X PRO (55) brings home the bigger picture. This Smart TV features the improved 4K Ultra-HD screen with dynamic HDR range for crystal clear visuals. The upgraded graphics engine comes with improvements that reduce noise and enhance brightness and contrast. This Android TV is perfect for the binge watcher as it incorporates PatchWall that comes with more than 700,000 hours of content for the entire family. Get the complete cinematic experience with the dual 10W stereo speakers.The 4K Ultra-HD screen features HDR (High Dynamic Range) picture that delivers sharp detail with minimal noise.The 4K Ultra-HD screen features HDR (High Dynamic Range) picture that delivers sharp detail with minimal noise.
Product Condition
| Condition | New |
new
Product Specification
General
Display Features
Port And Slot Features
Connectivity
Additional Information
OTHERS
| Brand | Mi |
| Model | 4X L55M5-5XIN |
| Type | Smart LED TV |
| Display Size | 55 Inch |
| Display Type | 4K Ultra HD |
| HDMI Port | 3(1 contain ARC) |
| USB Ports | 2 |
| Ethernet | 1 |
| Speaker | 20W stereo speakers |
| Additional Features | 700,000+ hours of content on PatchWall |
| Display Resolution | 3840 x 2160 |
| Refresh Rate | 60Hz |