Dell Latitude 3410 Laptop : Intel Core i5-10th Gen|8GB|512GB|14"FHD|DOS|3Yrs NBD&ADP
Part No:
MKBL14CML
Condition
New
Specifications
* Intel Core i5-10th Gen | 10210U @ 1.60 GHz
* 8 GB RAM | 512 GB SSD Hard Disk
* 14 Inch Full HD Display Screen | BackLit Keyboard
* DOS Operating System
* 8 GB RAM | 512 GB SSD Hard Disk
* 14 Inch Full HD Display Screen | BackLit Keyboard
* DOS Operating System
Delivery Charges
₹100
Free Delivery PAN India
Warranty
36
Months Warranty from Manufacturer36
Months Next Business Day Support36
Months Accidental Damage Protection
Original Price
₹ 85000
100% Off
@ ₹ 0 ( 0 + 0 GST)
₹ 0.00
Product not available
Bulk Pricing
Product Description
| SKU | NILL |
Dell Latitude 3410 Integrated Intel UHD for 10th Generation Intel Core i5-10210U 14 inch FHD (1920x 1080) Anti-Glare Non-Touch, Camera & Microphone, WLAN capable 8GB,1x8GB, DDR4 Non-ECC M.2 512GB PCIe NVMe Class 35 Solid State Drive, Bluetooth 5.1 DOS
Product Condition
| Condition | New |
new
Product Specification
General
Processor And Memory Features
Operating System
Display Features
Technical Information
Connectivity
Port And Slot Features
OTHERS
| Brand | Dell |
| Series | Latitude |
| Model | 3410 |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Model | i5-10210U |
| Processor Generation | 10th Generation |
| No of Cores | 4 Core |
| Speed | 1.60 GHz |
| Max turbo speed | 4.20 GHz |
| Cache | 6 MB |
| Type of Graphics (onboard / Dedicated) | Intel UHD Graphics |
| System RAM | 8GB |
| RAM Type | DDR4 |
| Primary Hard Disk | 512 GB |
| Hard Disk type | SSD |
| Operating System | DOS |
| Screen Size | 14 Inches |
| Screen Panel | Anti-Glare |
| Web Camera | Yes |
| Keyboard | Backlit Keyboard |
| Pointer Device | Touch pad |
| Sound | Yes |
| Internal Mic | Yes |
| Bluetooth | Bluetooth 5.1 |
| USB Ports | USB 3.2 Gen 1 Type-A | USB 3.2 Gen 1 Type-A | USB 3.2 Gen 1 Type-C |
| HDMI Port | HDMI 1.4 |
| RJ45 Port (Lan Port) | RJ-45 with status LED |
| Wireless Lan | Wi-Fi 6 AX201 2x2 802.11ax 160MHz |
| Screen Type | Full HD |
| Screen Resolution | 1920 x 1080 |
| Speaker | Yes |
| Audio Jack | Yes |