HP 348 G7 Laptop : Intel Core i5-10th Gen|8GB|512GB|14"HD|Win 10Pro
Part No:
Nil
Condition
New
Specifications
* Intel Core i5-10th Gen | 10210U @ 1.6 GHz
* 8 GB RAM | 512 GB SSD Hard Disk
* 14 Inch HD Display Screen
* Win 10Pro Operating System
* 8 GB RAM | 512 GB SSD Hard Disk
* 14 Inch HD Display Screen
* Win 10Pro Operating System
Delivery Charges
₹100
Free Delivery PAN India
Warranty
36
Months Warranty from Manufacturer@ ₹ 0 ( 0 + 0 GST)
₹ 0.00
Product not available
Bulk Pricing
Product Description
HP Business laptops and desktops are built for security and collaboration. With Military Grade (Mil) Specs and the latest security, it's the Business device your business needs.Stay connected with affordable, commercial technologies that help keep your PC productive in or out of the office. Durable design helps protect your PC during mobile use, a full array of ports lets you easily connect to devices, and the pike silver colored finish lets you do it all in style.
Product Condition
| Condition | New |
New
Product Specification
General
Processor And Memory Features
Operating System
Display Features
Technical Information
Connectivity
Port And Slot Features
OTHERS
| Brand | HP |
| Model | 348 G7 |
| Processor Brand | Intel |
| Number of cores | 4 cores |
| Speed | 1.6 GHz |
| Max turbo speed | up to 4.2 GHz |
| System RAM | 8GB |
| Primary Hard Disk | 512GB |
| Operating System | Win 10Pro |
| Screen Size | 14 Inch |
| Web Camera | Yes |
| Keyboard | Stadard Keyboard |
| Pointer Device | TouchPad |
| Sound | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| USB Ports | 3 USB 3.1 Gen 1 | 1 USB 3.1 Type-C |
| HDMI Port | 1 HDMI 1.4 |
| Processor Model No | i5-10210U |
| Processor Generation | 10th Generation |
| Cache | 6 MB |
| Type of Graphics (onboard / Dedicated) | Intel UHD Graphics |
| Hard Disk Type | SSD |
| Screen Type | HD |
| Screen Resolution | 1366 x 768 |
| Speaker | Yes |
| Internal Mic | Yes |
| Audio Jack | Yes |
| RJ45 Port (Lan Port) | 1 RJ-45 |
| Wireless Lan | Yes |