Cisco Air-AP1832I-D-K9 Access Point
Part No:
Nill
Condition
New
Specifications
* AIR-AP1832I-D-K9 is one of the Cisco Aironet
* The 1830 Series extends support
* Wi-Fi clients,such as smartphones, tablets
* Ideal for small and medium-sized
* The 1830 Series extends support
* Wi-Fi clients,such as smartphones, tablets
* Ideal for small and medium-sized
Delivery Charges
₹100
Free Delivery PAN India
Warranty
12
Months Warranty from Manufacturer@ ₹ 0 ( 0 + 0 GST)
₹ 0.00
Product not available
Bulk Pricing
Product Description
AIR-AP1832I-D-K9 is one of the Cisco Aironet 1830 Series Access Points. Cisco 1830 AP series is ideal for small and medium-sized networks. Thisseries supports the latest Wi-Fi standard, the 802.11ac Wave 2 standard. The 1830 Series extends support to a new generation of Wi-Fi clients,such as smartphones, tablets, and high-performance laptops that have integrated 802.11ac Wave 1 or Wave 2 support. The model AIR-AP1832I-D-K9 provides D Regulatory Domain and internal antennas.
Product Condition
| Condition | New |
New
Product Specification
General
Technical Information
Processor And Memory Features
Dimensions
OTHERS
| Brand | Cisco |
| Model | Air-AP1832I-D-K9 |
| Type | Access Point |
| Description | 802.11ac Wave 2 AP | 3x32 | Internal Antenna | D Regulatory Domain |
| Frequency | 50 to 60 Hz |
| System Memory | 1 GB DRAM, 256 MB flash |
| Weight | 3.12 lb (1.41 kg) |
| Dimensions | 8.3 x 8.3 x 2 inch, (210.8 x 210.8 x 50.8 mm)(W x L x H) |
| Power Injector | 100 to 240 VAC |