New
Dell Latitude 3430 Laptop : Intel Core i5-12th Gen|8GB|512GB|14"FHD|DOS
Part No:
Nill
Condition
New
Specifications
* Intel Core i5-12th Gen | 1235U @ 4.40 GHz
* 8 GB RAM | 512 GB SSD Hard Disk
* 14 Inch Full HD Display Screen
* DOS Operating System
* 8 GB RAM | 512 GB SSD Hard Disk
* 14 Inch Full HD Display Screen
* DOS Operating System
Delivery Charges
₹100
Free Delivery PAN India
Warranty
12
Months Warranty from Manufacturer@ ₹ 0 ( 0 + 0 GST)
₹ 0.00
Product not available
Bulk Pricing
Product Description
Dell Latitude 3430 Laptop : Intel Core i5-12th Gen .Single Pointing Backlit Keyboa rd, English International.Realtek RTL8822CE 802.11ac Dua l Band (2x2) Wireless Adapter + Bluetooth 5.0.65W AC Adapter, 4.5mm Barrel.3 Cell 41Whr ExpressChargeTM C apable Battery.M.2 512GB PCIe NVMe Class 35 S olid State Drive.14" FHD (1920 x 1080) AG Embed ded Touch, 300 nits, FHD+IR Ca mera w/ Shutter & Microphone, WLAN.Intel(R) Core(TM) i5 non-vPro Processor Label.8GB, 1x8GB, DDR4 Non-ECC.
Product Condition
| Condition | New |
New
Product Specification
General
Processor And Memory Features
Operating System
Display Features
Technical Information
Connectivity
Port And Slot Features
OTHERS
| Brand | Dell |
| Model | 3430 |
| Processor Brand | Intel |
| Cache | 12 MB |
| Type of Graphics (onboard / Dedicated) | Intel Iris Xe Graphics |
| System Ram | 8GB |
| RAM Type | DDR4 Non-ECC |
| Primary Hard Disk | 512GB |
| Operating System | DOS |
| Screen Size | 14 Inch |
| Web Camera | Yes |
| Keyboard | BackLit Keyboard |
| Pointer Device | TouchPad |
| Speaker | Yes |
| Sound | Yes |
| Internal Mic | Yes |
| Bluetooth | Bluetooth 5.0 |
| Wireless Lan | 802.11ac Dua l Band (2x2) |
| Series | Latitude |
| Processor Model No | i5-1235U |
| Processor Generation | 12th Generation |
| Number of Cores | 10 |
| Max Turbo Speed | 4.40 GHz |
| Hard Disk Type | M.2 SSD |
| Screen Type | Full HD |
| Screen Resolution | 1920 x 1080 |
| Audio Jack | Yes |