Intel i5-12100F Desktop Processor|FCLGA1700
Part No:
Nill
Condition
New
Specifications
* Intel Core i5-12100F @ 3.30 GHz
* Turbo speed Upto 4.30 GHz
* 12 MB Intel Smart Cache
* Turbo speed Upto 4.30 GHz
* 12 MB Intel Smart Cache
Delivery Charges
₹100
Free Delivery PAN India
Warranty
36
Months Warranty from Manufacturer@ ₹ 0 ( 0 + 0 GST)
₹ 0.00
Product not available
Bulk Pricing
Product Description
Intel core i5-12100F Processor comes with 3.30 GHz Base frequency speed. 12MB intel smart cache memory included.Maximum memory capacity is 128GB.
Product Condition
| Condition | New |
New
Product Specification
General
Processor And Memory Features
OTHERS
| Brand | Intel |
| Model | i5-12100F |
| Type | Desktop Processor |
| Number of Threads | 8 |
| Processor Frequency | 3.30 GHz |
| Memory Type | Up to DDR5 4800 MT/s | Up to DDR4 3200 MT/s |
| Maximum Memory Bandwidth | 76.8 GB/s |
| PCI Express Revision | 5.0 and 4.0 |
| Cache | 12 MB |
| Instruction Set | 64-bit |
| Socket & Speed | FCLGA1700 |
| Number of Cores | 4 |
| Max Turbo Speed | 4.30 GHz |
| Max Memory Size | 128 GB |
| Maximum Memory Channels | 2 |