Vaama SG-PS-A1920 Ultra Mini Desktop Computer : Intel Atom x5-Z8350|2GB RAM|32GB Storage|Win 10H
Part No:
SG-PS-A1920
Condition
New
Specifications
* Intel Atom x5-Z8350 Quad Core @ 1.92 GHz
* 2 GB RAM | 32 GB SSD Hard Disk
* Win 10H Operating System
* 2 GB RAM | 32 GB SSD Hard Disk
* Win 10H Operating System
Delivery Charges
₹100
Free Delivery PAN India
Warranty
12
Months Warranty from WorthIT@ ₹ 0 ( 0 + 0 GST)
₹ 1.00
Product not available
Bulk Pricing
Product Description
VAMAA, SG-PS-A1920 has Intel A to mx5 – Z8350 Quad core CPU 1.92GHz which has exquisite workmanship motherboard, onboard 2GB RAM,32GB storage and Intel HD Graphics. SG-PS-A1920 has all solid and muting design. SG-PS-A1920 is equipped with the latest technology, compatible with Windows 10 and can be used as a computer for office work, Internet Surfing, Emailing, Video Chatting.
Product Condition
| Condition | New |
new
Product Specification
General
Processor And Memory Features
Technical Information
Operating System
Port And Slot Features
OTHERS
| Brand | Vaama |
| Model | SG-PS-A1920 |
| Type | Ultra Mini Desktop Computer |
| Processor | Intel |
| Number of cores | 4 |
| Speed | 1.44 GHz |
| RAM | 2GB |
| RAM Type | DDR3L |
| Storage | 32GB |
| Graphics | Intel HD Graphics |
| Frequency | 1.92 GHz |
| OS | Win 10H |
| Slots | SD Card Slot (Support Max. upto 64GB) |
| Processor Model No | Atom x5-Z8350 |
| Cache | 2 MB |
| Hard Disk Type | SSD |
| I/O Ports | 1 X HDMI port | 1 X VGA port | 2 X USB2.0 | 1XUSB3.0 | Power Port | RJ-45 |
| Internal Mic | Yes |